Har hunnit gå dryga 2 månader sedan vi kurade vår tjej och vilka UNDERBARA månader vi har haft!
Men... Så kom första förkylningen och vår 7,5 månaders tjej fick feber och var väldigt snorig. Dagen efter blev jag kanonförkyld och all ork blev som bortblåst. Jag försökte hålla schemat med hjälp av marginalkvartar och det gick väl skapligt. Men nätterna... Jag "klappade" igenom och kunde inte förmedla ramsan alls. Det blev istället buffning till sömns till slut!!!
Nu är allt lugna gatan igen och Maja är frisk . Schemat rullar på som vanligt och det enda som strular är em lur och nattningen. Jag lyckas inte ramsa rätt. Har fortsatt buffa henne!! JAG VET hur idiotiskt det låter och jag erkänner hur dumt det är.
Behöver egentligen inga råd för jag vet vad som måste göras... Behöver istället lite peppning och kanske höra att detta hänt fler?
Hälsningar Ottilia