Skriv på rätt forum, tack!

Frågor och svar för dig som tänkt genomföra eller genomför kuren.
Skriv svar
Mindy
Inlägg: 1190
Blev medlem: mån 20 dec 2004, 18:13
Ort: Umeå

Skriv på rätt forum, tack!

Inlägg av Mindy »

:D
Är det bara jag som tycker att det hamnar rätt många inlägg här som hör hemma under SAMTALSFORUMET (eller mat och mage för den delen)??
(Nu gör jag mig förstås skyldig till det själv här... 8) )

Jag tar mig friheten :!: att gräla lite och be forumisterna att tänka på att det här är KURBARNENS HJÄLPFORUM. Även om man är ett kurbarn så har man förstås en mage och mörkläggningsgardiner eller annat :roll: :lol: men ni förstår vinken? :wink:

:D
Mamma till två Barnaboksbröder (d v s standardmodellade): födda 2004 och 2006. :heart:
Kristin
Inlägg: 1050
Blev medlem: mån 29 nov 2004, 17:22
Ort: Göteborg

Inlägg av Kristin »

Hej!

jag känner mig "träffad" av "kritiken :D ....

Jag tänkte så här: Mörkläggningsgardin har med sömn ("Hur göra för att få mörkt när plutten skall SOVA?") att göra så därför valde jag detta forum och inget annat.

Lite svårt är det att veta exakt vilket forum man skall skriva in på, men jag försöker tänka innan var min fråga passar.

Hej hopp!

Kristin
Storebror f. aug-04
Lillebror f. aug-06
Sagomamma
Inlägg: 742
Blev medlem: sön 21 nov 2004, 19:52
Ort: Hässleholm i Skåne
Kontakt:

Inlägg av Sagomamma »

Är det något inlägg du vill ha flyttat så PM:a mig så gör jag en bedömning om det ska flyttas eller ej, och så flyttar jag efter bästa förmåga :D
Skriv svar

Återgå till "Forum om kurbarn mellan 4 och 12 månader"