Hrm, nu är jag här igen

! Tidigare råd har fungerat bra så jag fortsätter fråga!!
Även fmluren strular nu trots att den fortfarande är inne och i mörkt rum

. Om drygt en vecka blir hon 9 mån. och jag funderar på om det kan påverka. Hon kanske helt enkelt inte behöver emluren längre och därför somnar hon inte varken på morgonen eller em?
Dessutom kanske jag har fmluren för tätt inpå morgonen (idag kl. 9.00 och morgon görs 7.30)? Jag har därför snickrat ihop ett förslag på ett nytt schema som jag gärna vill ha synpunkter på. Nu tar jag även hem storebror från förskolan så att vi får ett lååååångt sommarlov tillsammans inna skolan börjar i höst och då har vi inga andra tider att ta hänsyn till.
Nytt schema:
7.30 morgon!
ca 7.50 gröt och smörgås
9.30 sova 45 min
ca 10.30 mellis (banan oftast och ev. en skorpa)
11.30 lunch (lagad mat)
13.00 sova middag 1,5 h (eller 2 h?)
ca 15.00 mellis (behövs nog gröt här i så fall...)
ev. en femminutare om det behövs
ca 17.00 middag
19.00 nattslurk
19.30 gonatt!
Tror ni att detta funkar?
Jag har dessutom hittat en större gammal Brio-vagn på Blocket som jag ska åka och hämta imorgon och det hoppas jag ska underlätta sommarens utflykter (sovandet)!
Kram,